Výškové čištění a mytí fasád a opláštění budov

Výškové čištění fasád, výškové čištění fasád Praha, výškové čištění fasád suchým ledem, výškové tryskání fasád, výškové pískování fasád, výškové mytí fasád Praha, výškové mytí fasád, parní čištění fasád, tlakové čištění fasád, horkovodní čištění fasád, tryskání betonových fasád, výškové mytí prosklených fasád, výškové čištění solárních panelů,  výškové čištění okapů, výškové mytí okapů, výškové nátěry fasád, výškové nátěry okapů, výškové odstraňování graffiti, anti-graffiti nátěry fasád, výškové odstraňování mechů a řas, odstraňování zelených povlaků z fasád metodou Idromatic, Kranzle, Mosmatic, Oertzen aj. včetně aplikace nano impregnace a ochranných nátěrů fasád s anti-grün ochranou metodou NANOENERGY, ANKER, SAXO, AKEMI, FN NANO.

Výškové mytí fasád

Dlouhodobá ochrana a impregnace fasád a fasádních povrchů budov, domů a objektů má za následek výrazné prodloužení životnosti stavu vyčištěné a z revitalizované fasády a především zhodnocení celkově vložené investice majitelů či SVJ sdružení do celkové životnosti vyčištěné fasády. Naše firma Výškový Servis® je certifikovanou a odborně prováděcí firmou profesionálních samočistících nátěrů FN NANO® s 10-ti letou garanční zárukou samočistící účinnosti impregnačních nátěrů fasád, opláštění budov, zdiva, střech a svislých či šikmých venkovních ploch a zdí

fn-nano

Potřebujete zajistit profesionální výškové čištění a mytí fasád, rizikové mytí fasád, čištění fasád suchým ledem, tryskání fasád a omítek, pískování fasád a omítek, výškové nátěry či impregnace fasád, mytí výškových prosklených fasád ve Vašem regionu? Stačí nám zavolat a rádi pro Vás tento servis zajistíme.  Naše firma poskytuje tyto služby v mnoha regionech a městech či obcích v rámci ČR.

Výškové čištění fasád Praha, Výškové čištění fasádPlzeň, Výškové čištění fasádBrno, Výškové čištění fasád Mělník, Výškové čištění fasádČeská lípa,  Výškové čištění fasádMladá Boleslav, Výškové čištění fasádLiberec, Výškové čištění fasád Ústí nad Labem, Výškové čištění fasádDěčín, Výškové čištění fasádKladno, Výškové čištění fasádBenešov, Výškové čištění fasád Beroun a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu v rámci České Republiky.

Výškové čištění, čištění suchým ledem, tryskání, pískování a mytí fasád provádíme profesionální lanovou technikou zajišťujeme různými metodami a odbornými postupy dle bezpečnostních směrnic a horolezeckých technik prostřednictvím kvalitní a profesionální techniky.

Absolvované školení pro odborné provádění výškových prací nás zavazuje k profesionálnímu a odbornému provedení objednaných úkonů včetně minimalizace poškození Vašeho majetku.

Výškové čištění fasád

Výškové mytí fasád a úvodní informace

Výškové čištění, tryskání, pískování a mytí fasád je pro naši firmu běžně poskytovanou službou. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme  zaměstnance a spolupracovníky atd. Důležité je Vás detailně informovat o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a realizace výškového čištění a mytí fasád od A-Z včetně doplňkových služeb. Závazně prohlašujeme, že každý spolupracovník naší firmy je plně proškolený dle našich interních bezpečnostních směrnic neb podstata kvalitních a profesionálních výškových servisních služeb naší firmy, spočívá v metodách, odborném přístupu, postupech a technickém zázemí firmy Výškový Servis®.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní  firmu provádějící odborné výškové práce, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší firmou Výškový Servis®  máte o komplexní výškový servis a odborně provedené výškové práce postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním zkušenostem a komplexnímu servisu od A-Z, budete jistě příjemně překvapeni a dle zkušeností našich stávajících klientů  především spokojeni.

Výškové čištění fasád Praha

Výškové čištění fasád a objednávka

Objednávka výškového čištění a mytí střech předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně výškové čištění a mytí fasád objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Plocha fasády
 3. Typ fasády
 4. Stav a stáří fasády
 5. Doplňkové služby – nátěr, impregnace aj
 6. Čas a preferovaný termín realizace
 Výškové čištění fasád suchým ledem

Výškové čištění fasád a cenová nabídka

Osobní prohlídka místa či konkrétních podmínek má někdy své opodstatnění a to především v případě problematických podmínek realizace či specifičtější objednávky. V tomto případě naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se objekt či předmět zájmu nachází a domluvit se na technickém procesu realizace, odhadu počtu pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení výškového nebo rizikového čištění a mytí fasád vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Počet pracovníků
 3. Časová náročnost realizace
 4. Cena Kč per m2 / hod
 5. Režijní náklady
 6. Doplňkové služby
 7. Metoda údržby, čištění a mytí
 Výškové tryskání fasád

Cenová nabídka na provedení výškové mytí a čištění fasád vždy zahrnuje základní parametry nabídky tzn. časový odhad, náročnost realizace, počet pracovníků, speciální úkony, režijní náklady a doplňkové služby. Cena může být případně po dohodě se  zákazníkem upravena, jelikož se mohou během realizace vyskytnout nepředpokládané okolnosti (např. poškození fasády, problematická místa aj. komplikace) či nepředvídatelné úkony v rámci realizace akce.

Výškové pískování fasád

Výšková údržba fasád a nabídka služeb

Naše firma jak již bylo uvedeno veškeré výškové práce provádí dle bezpečnostních směrnic a odborných školení. Výšková údržba fasád, renovace, nátěry, čištění a mytí fasád nejsou výjimkou.

Výškové čištění a mytí fasád  horolezeckou nebo lanovou technikou”:

 Výškové mytí fasád Praha
 • Cenově výhodnější vs. klasické práce z plošiny
 • Řešení pro těžko a vysoko nedostupná místa
 • Úspora za pronájem lešení, plošiny atd.
 • Odpadá povinnost dopravních  omezení
 • Rychlost a flexibilita provedení úkonů
 • Různá variabilita úkonů, řemesel a činností

Výškové čištění a mytí fasád a vstupní konzultace jde v ruku v ruce. Vstupní konzultace provádění výškových prací je takřka standardním postupem naší firmy. Cílem vstupní konzultace je především zjištění níže uvedených kritérií:

 Výškové mytí fasád
 • Rozsah činnosti, výškových prací v místě
 • Náročnost provedení z hlediska úkonů
 • Stanovení potřebného času a termínu
 • Podmínky k provádění výškových prací
 • Specifikace jednotlivých úkonů v čase
 • Finanční kalkulace a platební podmínky

Čištění fasád, výškové mytí fasád a ochranné nátěry fasád naši  klienti požadují pro různé oblasti, které jsme po vzájemné vstupní konzultaci připraveni zajistit či přímo sami zrealizovat. Naší hlavní doménou výškové je tryskání fasád, pískování fasád, tlakové čištění fasád, horkovodní čištění fasád, parní mytí fasád metodou Mosmatic, Idromatic, Kranzle, Oertzena dlouhodobá nano impregnace a ochrana povrchů např. proti zelenání fasád metodou Nanoenergy, Anker, Saxo, Akemi.

Naše firma zajišťuje komplexní servis údržby a to počínaje renovací fasád – pískování a tryskání fasád a omítek, po čištění fasád – horkovodní čištění fasád, parní čištění fasád, tlakové čištění fasád až pro pravidelnou údržbu fasád – mytí fasád.

Parní čištění fasád

Výškové čištění fasád a metodika

Tryskání fasád a omítek

Tlakové tryskání a pískování fasád a omítek je prováděno vysoce účinnými metodami  a stroji profesionálního čištění Torbo, Mosmatic™, Kranzle, Oertzen, Kärcher. Tyto metody nabízíme naším klientům na základě absolvovaných odborného školení a získaného certifikátu se zaměřením na profesionální tlakové čištění podlah a povrchů.

Stroje Kranzle, Oertzen, Torbo eliminují prašnost až o 80%. Naše firma je používá především při čištění, pískování, rekonstrukcích a sanacích, všeobecně pak pro přípravu povrchů pro nanášení nátěrových hmot.

 • Tryskání a čištění cihel sklepů
 • Tryskání a čištění fasád
 • Odstraňování nátěrů a omítek
 • Odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí
 • Příprava podkladu pro aplikaci nátěrových systémů a stěrek
 • Možné tryskání ocelových konstrukcí s inhibitorem
 • Tryskání památek (systém je schválen památkovým ústavem)
 • Čištění dřeva a dřevěných konstrukcí
 • Tryskání,pískování, čištění, sanace, zdrsnění betonu

Tlakové čištění fasád

Tryskání a pískování fasád je prováděno směsí písku s vodou jenž je unášena proti otryskávané ploše proudem stlačeného vzduchu. Abrazivní účinek je dosažen kinetickou energií proudící směsi. Rychlost zrna písku při výkonu kompresoru 10 m 3/min a tlaku 7 bar je cca 300 m/s. Přístroje jsou řízeny 12 V stejnosměrným proudem a ovládány pneumaticky. Přístroje jsou vybaveny pístovým čerpadlem se sací výškou 6 m. U všech přístrojů je konstantně nastaveno složení tryskací směsi v poměru 80:20 (písek:voda). Potřebné množství směsi je regulováno dávkovacím ventilem. Označení (0,6-8) udává množství směsi v litrech za minutu. V případě, že je třeba snížit abrazivnost tryskací směsi, je možno otevřít dávkovací ventil přídavné vody. Pak je k libovolně zvolenému množství směsi automaticky přisáváno dalších 0,6-8 l/min. vody, a tím je možno docílit změny poměru písek:voda ve směsi až na 10:90.

Tlakové čištění fasád a omítek

Tlakové čištění fasád a omítek je prováděno vysoce účinnými metodami  a stroji profesionálního čištění Mosmatic™, Kranzle, Oertzen, Kärcher. Tyto metody nabízíme naším klientům na základě absolvovaných odborného školení a získaného certifikátu se zaměřením na profesionální tlakové čištění podlah a povrchů.

MetodaMosmatic™ je profesionální a vysoce účinné metoda ekologického čištění povrchů a střech. Tato metoda je založena principu vysokotlakého čištění povrchů prostřednictvím vody s pracovní sílou kolem 250-ti barů a teplotou vody kolem 80-120 stupňů.

Horkovodní čištění fasád Metodou Mosmatic Professional™ jsme schopni vyčistit níže uvedené povrchy:

 Tryskání betonových fasád
 • Fasády
 • Atypická místa
 • Omítky
 • Obklady
 • Prosklené fasády
 • Kamenné fasádní prvky

Tato metoda pracuje s velmi vysokým tlakem vody prostřednictvím rotačních trysek, které v těsné a konstantní vzdálenosti od čištěného povrchu díky tlaku vodě dokáží udělat v okamžiku v podstatě zázraky. Celkovému stavu a účinnosti čištění jednoznačně napomáhá ohřevní systém Hot Box, jehož prostřednictvím dochází k velmi vysoké teplotě vody a zvýšení účinnosti čištění. Celý proces hloubkového čištění se odehrává pod hlavním krytem hlavice, která jednoznačně zamezí rozstřiku nečistot a vody s to především díky okamžitému odsávání do velkoobjemového zásobníku.

Hlavní přednosti hloubkového čištění metodou Mosmatic Professional™ :

 Výškové mytí prosklených fasád
 • Vysoká účinnost
 • Okamžitá účinnost
 • Ekologické čištění
 • Okamžité odsávání
 • Okamžitý výsledek
 • Totální odstranění nečistot
 • Regulovatelný tlak
 • Rychlé schnutí povrchu
 • Příprava na impregnaci
 • Rychlost a efektivita
 • Bezprašnost

Metoda Mosmatic Professional™ vyžaduje k realizaci pouze přívod vody a elektřiny 380V. V případě potřeby je zdroj elektřiny 380Vzajištěn prostřednictvím externí elektrocentrály.

cisteni-a-impregnace-fasad-14 

Parní čištění fasád

Výškové čištění fasád párou je metoda čištění za pomoci parního čističe nebo stroje. Pára se klasifikuje jako skupenský stav vody a patří do plynného skupenství. Pára je vytvořena z vody za pomoci tlaku a teploty. Parní čistič vytvoří horkou vodu a pod silným tlakem žene molekuly vody potrubním systémem ven ze stroje speciální úzkou tryskou. Objem vody, která je umístěna v nádobě parního čističe, se při jejím odpařování zvětšuje 1700 krát. Čištění párou patří mezi neúčinnější ekologické metody vůbec. Není třeba používat žádné chemické, čistící a odmašťovací přípravky. Pára z čističe dokáže proniknout do nejmenších nerovností a skulinek čištěného povrchu, a za vysoké teploty uvolní a odstraní mastnotu, oleje, vosk a další silné nečistoty.

Výškové čištění okapů

Naše firma využívá čištění párou především na obkladových fasádách, historických fasádách, památkově chráněných objektech, historických reliéfech aj. choulostivých fasádních prvcích či površích, kde není vhodně pracovat s vysokým tlakem vody či jinými vysokotlakými metodami.

Výškové čištění fasád párou a jeho hlavními přednosti:

 • Ekologické čištění bez chemických přípravků.
 • Ošetřený povrch zůstává dočasně antistatický.
 • Likviduje viry, bakterie, houby a další bacily.
 • Očištěný povrch zůstává bez zbytků nečistot.
 • Téměř destilovaná pára, která neobsahuje soli.
 • Mnohostranné využití v domácnosti i průmyslu. 
Výškové mytí okapů 

Výškové nátěry fasád

Mytí a údržba fasád, omítek a opláštění budov

Výškové mytí fasád, omítek,opláštění a prosklených fasád naše firma provádí systémem PURAQLEEN, UNGER a KRANZLE. K dosažení těžko dostupných a vysoko položených ploch se v uplynulých desetiletích používaly hlavně dvě metody: horolezci a vysokozdvižné plošiny - obě metody mají mnoho společného - hlavně ruční mytí pomocí oknařských pomůcek - tedy rozmýváku a stěrky.

Společný mají i malý hodinový výkon pracovníka, který se pohybuje v řádu několika málo desítek metrů za hodinu. Navíc se využívaly především na prosklené plochy, na ostatní plochy jen výjimečně, vzhledem k náročnosti mytí např. hliníkových ploch, které jsou silně znečištěné.

Výškové nátěry okapů

Výškové mytí fasád, omítek,opláštění budov  a prosklených fasád systémy PURAQLEEN, UNGER a KRANZLE v tomto ohledu přináší obrovské zlepšení a

efektivitu zvyšuje až na několik stovek metrů za hodinu. Samozřejmě platí, čím více je plocha zašpiněná a čím náročnější je i těmito systémy čištění a mytí fasáda opláštění

Nikdy však neumyjete tak málo, aby systému PuraQleen, Unger či Kranzle  mohla konkurovat některá z výše zmíněných metod. Tyto systémy jsou opravdu jedinečně efektivní a výkonné.

Výškové odstraňování graffiti

Výškové mytí prosklených fasád, ploch a opláštění je používána technologie PURAQLEEN, UNGER a KRANZLE v kombinaci absolutně čisté vody s takzvanou demineralizovanou vodou, která po zaschnutí nezanechává žádné šmouhy a skvrny. Demineralizovaná voda je zbavená všech nečistot a minerálů a během čištění na sebe tyto látky zpět váže. Díky této vlastnosti je při čištění maximálně účinná i bez použití chemie. Přesto však možnost použití chemie pro ještě lepší výsledky při mytí umožňuje. Díky velmi lehké a přitom stabilní konstrukci systém umožňuje dosáhnout i na špatně přístupná a vysoko poležená místa a tím umožní docílit perfektních výsledků při čištění.

Anti-graffiti nátěry fasád

Čištění solárních panelů a fotovoltaických elektráren

Po instalaci fotovoltaického zařízení v prvním roce je vše nové a v dobrém stavu. Později dochází mimo průběžného znečištění k výraznému zatížení ploch v důsledku rozletu pylu, prašnosti v období žní a následných zemědělských prací. Samočisticí schopnost deštěm a větrem je pouze omezená. Znečištění panelů narůstá a dochází tak ke ztrátám způsobeným snížením účinnosti, neboť panely přijímají méně slunečního světla, infračerveného nebo ultrafialového záření. Zanedbáním údržby či nevhodnou technologií čištění může dojít až k nevratnému poškození povrchu FV panelů.

Výškové odstraňování mechů

Výškové a pozemní čištění a mytí solárních panelů a v ČR je fenoménem, který nemá ve světe obdoby. Masivní fotovoltaické (spíše známé jako solární) elektrárny, které vyrostly v ČR za poslední roky dosahují výkonu několika Gwh - to jsou miliony a miliony m2 panelů. I když člověk nesouhlasí s tím, jak dopadla zelená energie, která měla přinést malé zisky rodinám a malým investorům, faktem zůstává, že je nutné elektrárny mýt. Pokles efektivity panelů díky zašpinění se pohybuje v řádu procent. Díky umytí jsou panely navíc ošetřeny antistaticky, tudíž je jejich samočistící schopnost zvýšena a samozřejmě je možné solární panely velmi dobře impregnovat prostřednictvím speciálních nano impregnací na bázi TO2.

Výškové odstraňování řas

Rozdíl produkce panelu umytého a neumytého je nejvíce znatelný po deštích, kdy persistentní nános na neumytých panelech nemůže déšt smýt, ale na anitstaticky ošetřených panelech se špína neudrží. Dalším aspektem je samozřejmě údržba - nemyslete si, že panely se časem neničí. Podívejte se na spodní rámy panelů, kde se začíná usazovat a rozrůstat mech, či lišejník. Ty je třeba odstraňovat.

Proto doporučujeme mýt elektrárny v průměru jednou ročně, ale minimálně jednou za 4 roky (ty v nejčistším prostředí). Námi používané systémy PURAQLEEN, UNGER a KRANZLE nabízí efektivitu čištění až přes 300m2 za hodinu v rámci jednoho pracovníka.

Impregnace fasád, omítek a solárních panelů

Odstraňování zelených povlaků z fasád

Výšková impregnace fasád, omítek a solárních panelů prostřednictvím nano impregnace metodou Nanoenergy, Akemi, Saxo, Anker je vysoce účinnou dlouhodobou ochranou všech střešních povrchů:

Proč uvažovat o nano impregnaci a ochraně povrchů?

 Ochrana proti prachu
 • dlouhodobé udržení čisté fasády
 • anti –graffiti ochrana proti nástřiku
 • ochrana proti ulpívání steklin
 • ochrana proti ulpívání kapek
 • ochrana proti ulpívání nečistot
 • ochrana proti ptačímu trusu
 • ochrana proti prachu
 • ochrana prosklených částí
 • ochrana dřevěných částí
 • ochrana hliníkových rámů
 • ochrana plastových rámů
 • ochrana proti zeleni a plísním

Odbornou nano impregnací fasády, omítky či solárních panelů nedochází k ochraně povrchu nějakým běžným přípravkem, ale k trvalému zušlechtění povrchu. Povrch se stane po aplikace impregnace vysoce odolné proti ulpívání nečistot, jelikož je na jeho povrchu vytvořena odporová hladká ochranná vrstva, která odpuzuje dopadající nečistoty a během deště využije dopadající vodu ke smytí povrchově nikoliv hloubkově ulpělých nečistot.

Aplikace nano impregnace

Nano impregnace fasády, obkladů či solárních panelů díky nano-formátování povrchu z vytváří tzv. efekt smrštění vodních kapek do různých útvarů. Na základě této skutečnosti tak dochází k mnohem menšímu zůstatku vodních kapek na vyčištěném skle či okně a velká část vodních kapek prostřednictvím odstředění a smrštění po naimpregnovaném skle ihned opouští plochu skla či okna. Zbývající minimum kapek zůstávajících na skle či okně se následně odpaří. Po tomto minimální zůstatku kapek tak zůstávají pouze drobné odpařené minerální stopy.

Aplikace ochranných nátěrů fasád

Životnost a trvanlivost vyčištěných a povrchově impregnovaných fasád, obkladů, omítek a solárních panelů je díky zušlechtění povrchu nanotechnologií mnohem delší. Je vytvořena ochrana proti poškození nečistotami, vodou, UV-zářením až po ochranu proti chemikáliím.

Nano impregnace okamžitě reaguje a přilne dokonale k povrchu. Nano impregnace má superhydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Spojením nanočástic s podkladem je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Nanoformovaný povrch zůstává ovšem paropropustný – má možnost „dýchat“. To nám umožňuje vytvořit díky nanotechnologii hydrofobní, oleofobní a acidofobní úpravu povrchu.

Samočistící impregnace povrchů, fasád, střech, zdí a kamene

Impregnace povrchů se samočistícím efektem provádí naše firma na základě odborné způsobilosti a aplikační certifikace prostřednictvím multifunkční suspenze FN NANO® s fotokatalytickým efektem. Povrchy zdí a střech mohou velmi snadno a za přijatelnou cenu získat samočistící schopnost, která je udrží dlouhodobě čisté s životností kolem 10-ti let.

fn-nano

** Pro zoobrazení technických informací ohledně multifunkční technologie FN NANO - klikněte na textové pole.

Takto profesionálně ošetřený povrch netrpí uplýváním sazí ani prachových částic či tvorbou pavučin a takto ošetřené povrchy neporůstají zelenou řasou a návazně pak ani lišejníky a mechy. K dosažení uvedeného stačí profesionální aplikace ochranných impregnačních multifunkčních nátěrů suspenzemi FN NANO® s fotokatalytickým efektem.

Impregnační suspenze FN NANO® jsou v plném slova smyslu nanotechnologií budoucnosti. Mezi nanotechnologické produkty můžeme počítat i nátěrové hmoty, jejichž mikroskopická struktura a složení jsou založeny uplatnění nových poznatků z oblasti mikrosvěta. Tyto produkty využívají specifických vlastností nanočástic nebo nanovláken pro výrazné zvýšení kvalitativních parametrů, nebo

dosažení zcela nových vlastností (mimořádná odolnost proti otěru, minimální odraz radarového signálu, snížená prostupnost elektromagnetického záření, vysoká tepelněizolační schopnost, samočistící povrchy, čištění vzduchu a vody a další).

Vizualizace schéma fotokatalýzy | FN NANO®

schéma fotokatalýzy

FN NANO® jsou svým složením vodné suspenze fotoaktivního oxidu titaničitého ve směsi anorganických pojiv. Nanesený nátěr po zaschnutí vytvoří na povrchu vysoce porózní tenkou vrstvu o síle 0,005 - 0,05 mm. Patentovaná kompozice FN NANO® vytváří takovou strukturu a morfologii vrstvy, v níž je maximálně zachována foto aktivita nanočástic TiO2. 1m2 plochy pokryté suspenzí FN NANO® tak vytváří 500 m2 fotoaktivní plochy nanočástic TiO2, na níž může probíhat fotokatalytický́ proces. To zajišťuje povrchům ošetřeným FN NANO® mimořádnou fotokatalytickou účinnost a samočistící schopnost s 10-ti letou životností ochrany ošetřených svislých a šikmých povrchů fasád, střech a zdiva.

Vizualizace reakční schopnosti fotokatalýzy | FN NANO®

schopnosti fotokatalýzy

Ideálním podkladem pro samočistící fotokatalytické impregnace a ochranné suspenze FN NANO® je beton, silikátové omítky a barvy, kámen (zejména vápenec, mramor, opuka, pískovec), neglazovaná keramika (obklady, cihly, střešní tašky). Aplikovat lze i na akrylátové omítky a barvy. Nanášení vyžaduje speciální air-less technologii a aparaturu, provádí se stříkáním (pistole HVLP) v kombinaci s profi aplikačním válečkem. Aplikaci je vhodné realizovat prostřednictvím certifikované odborně prováděcí firmy.

Impregnace fasád, střech, zdiva, cihel prostřednictvím fotokatalytické suspenze FN NANO® provádíme jako samočistící ochranu povrchů v níže uvedených oblastech s 10-ti letou garancí impregnace:

 • dlouhodobé zachování čistého povrchu stěn, střech a stavebních konstrukcí
 • pro zamezení tvorby usazenin na povrchu ošetřeném suspenzemi FN NANO®
 • ochrana proti uplývání a redukce výskytu sazí, prachových částic, mikro kapének tuku, mastnot aj.
 • omezení výskytu a tvorby mechů a řas, kdy fotokatalytický́ efekt zabraňuje na těchto plochách růstu plísní, řas, lišejníků a mechů
 • anti-graffiti ochrana plochy, na nichž je nanesena silnější vrstva suspenze FN NANO® (0,1 –0,2 mm), vykazují díky vlastnostem silný́ antigraffiti efekt

Referenční aplikace fotokatalytických impregnací | FN NANO®

aplikace fotokatalytických impregnací

aplikace fotokatalytických impregnací

aplikace fotokatalytických impregnací

Ceník profesionálních služeb

 • Základní výškové práce: od 400,- Kč /hod per pracovník*
 • Výškové mytí fasád a opláštění: od 10,- Kč per / m2
 • Výškové čištění solárních panelů: od 15,- Kč per / m2
 • Výškové tlakové mytí  fasád: od 49,- Kč/m2 (dle rozsahu plochy)
 • Výškové horkovodní čištění fasád a obkladů: od 65,- Kč/m2 (dle rozsahu plochy)
 • Výškové parní čištění fasád: od 85,- Kč / m2 (dle rozsahu plochy)
 • Výškové strojové čištění fasád: od 69,- Kč / m2 (dle rozsahu plochy)
 • Výšková nano impregnace fasád: od 85,- Kč /m2 (dle rozsahu plochy)
 • Výšková samočistící impregnace fasád: cena dle typu a rozsahu plochy od m2
 • Výšková impregnace proti pavoukům a hmyzu: od 70,- Kč per | m2 (dle plochy)
 • Výškové nátěry  fasád: od 150,- Kč/m2 (včetně materiálu a barev)
 • Výškové čištění okapů: od 65,- Kč /bm
 • Výškové nátěry okapů: od 150,- Kč/bm (včetně materiálu a barev)
 • Ostatní výškové práce a úkony: cena stanovena dle typu úkonu a dohody
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

TIP: Navštivte naši fotogalerii či videogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

V případě Vašeho zájmu o naše služby ve Vašem regionu, je zapotřebí nás kontaktovat poptávkou, telefonicky nebo e-mailem.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Výškový Servis®

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.