Výškové mytí a čištění solárních panelů

Výškové mytí solárních panelů, výškové čištění solárních panelů, výškové mytí fotovoltaických panelů, výškové čištění fotovoltaických panelů, parní čištění fotovoltaických panelů, parní mytí fotovoltaických panelů, parní čištění solárních panelů, parní mytí solárních panelů, horkovodní mytí solárních panelů, horkovodní čištění solárních panelů, horkovodní mytí fotovoltaických panelů, horkovodní čištění fotovoltaických panelů, nano impregnace solárních panelů proti ulpívání nečistot, nano impregnace fotovoltaických panelů proti ulpívání nečistot a jiné doplňkové služby Vám zajistíme profesionálními systémy Unger Hiflo, PuraQleen, Idromatic, Kranzle, Mosmatic a Kärcher a značkovou profesionální chemií Anker | NANOPROFESIONAL©, Osolarmio | Nano Surface Protec včetně profi nano impregnace solárních a fotovoltaických panelů.

Výškové mytí solárních panelů

Potřebujete zajistit profesionální výškové čištění a mytí solárních panelů, fotovoltaických elektráren, fotovoltaických panelů včetně nano ochranné impregnace solárních a fotovoltaických panelů ve Vašem regionu? Stačí nám zavolat a rádi pro Vás tento servis zajistíme.  Naše firma poskytuje tyto služby v mnoha regionech a městech či obcích v rámci ČR.

Výškové mytí solárních panelů, výškové čištění solárních panelů, výškové mytí fotovoltaických panelů včetně impregnace provádíme profesionální lanovou technikou nebo pozemními systémy Unger, PuraQleen, Kranzle dle bezpečnostních směrnic a horolezeckých technik prostřednictvím kvalitní a profesionální techniky.

Absolvované školení pro odborné provádění výškových prací nás zavazuje k profesionálnímu a odbornému provedení objednaných úkonů včetně minimalizace poškození Vašeho majetku.

Výškové čištění solárních panelů

Výškové mytí solárních panelů a úvodní informace

Výškové mytí solárních panelů, výškové čištění solárních panelů, výškové mytí fotovoltaických panelů včetně impregnace je pro naši firmu běžně poskytovanou službou. NebudemeVás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme  zaměstnance a spolupracovníky atd. Důležité je Vás detailně informovat o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a realizace výškového čištění a mytí solárních panelů od A-Z včetně doplňkových služeb. Závazně prohlašujeme, že každý spolupracovník naší firmy je plně proškolený dle našich interních bezpečnostních směrnic neb podstata kvalitních a profesionálních výškových servisních služeb naší firmy, spočívá v metodách, odborném přístupu, postupech a technickém zázemí firmy Výškový Servis®.

Jsme si vědomi, že pokud se Vám povede nalézt skutečně seriózní  firmu provádějící odborné výškové práce, mají obě strany oboustranně vyhráno. S naší firmou Výškový Servis®  máte o komplexní výškový servis a odborně provedené výškové práce postaráno. Díky zkušeným pracovníkům, profesionálním zkušenostem a komplexnímu servisu od A-Z, budete jistě příjemně překvapeni a dle zkušeností našich stávajících klientů  především spokojeni.

Výškové mytí fotovoltaických panelů

Výškové čištění solárních panelů a objednávka

Objednávka výškového mytí solárních panelů, výškové čištění solárních panelů, výškové mytí fotovoltaických panelů včetně impregnacepředchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně výškové čištění a mytí solárních panelů objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem.  Nejvhodnější forma objednávky a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet.  V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Plocha a počet panelů
 3. Typ panelů
 4. Stav a stáří panelů
 5. Doplňkové služby – nátěr, impregnace aj
 6. Čas a preferovaný termín realizace
 Výškové čištění fotovoltaických panelů

Výškové mytí solárních panelů a cenová nabídka

Osobní prohlídka místa či konkrétních podmínek má někdy své opodstatnění a to především v případě problematických podmínek realizace či specifičtější objednávky. V tomto případě naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se objekt či předmět zájmu nachází a domluvit se na technickém procesu realizace, odhadu počtu pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Cenová nabídka na provedení výškového nebo pozemního mytí a čištění solárních panelů vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Počet pracovníků
 3. Časová náročnost realizace
 4. Cena Kč per m2
 5. Režijní náklady
 6. Doplňkové služby (likvidace dřeva aj.)
 Parní mytí fotovoltaických panelů

Cenová nabídka na provedení mytí solárních panelů, výškového čištění solárních panelů, výškového mytí fotovoltaických panelů včetně impregnace vždy zahrnuje základní parametry nabídky tzn. časový odhad, náročnost realizace, počet pracovníků, speciální úkony, režijní náklady a doplňkové služby. Cena může být případně po dohodě se  zákazníkem upravena, jelikož se mohou během realizace vyskytnout nepředpokládané okolnosti (např. poškození, problematická místa aj. komplikace) či nepředvídatelné úkony v rámci realizace akce.

Výškové čištění solárních panelů a metodika

Parní čištění solárních panelů

Výškové mytí a čištění solárních panelů a novodobé poznatky z rozvinutého trhu vyvracejí některé mýty o fotovoltaice. K jednomu z nich patří nepotřebnost čištění FV modulů. Zkušenosti i odborné studie dokazují, že znečištěné panely snižují jejich výkon přibližně o 10%. Procentuální pokles výkonu vzhledem k zašpinění záleží samozřejmě i na okolí, míře znečištění vzduchu, prašnosti či zemědělské aktivitě. Zanedbáním údržby či neodborným – mechanickým čištěním může dojít k nevratnému poškození panelů. Velmi důležité je čištění kovových nebo hliníkových dílů, kde je uloženo nejvíce nečistot, protože sklo v blízkosti kovu váže znečišťující látky.

Naše firma zajišťuje pravidelnou údržbu a mytí solárních panelů především ekologicky šetrnou cestou a v první řadě demineralizovanou vodou a šetrnými nano čističi značek Anker | NANOPROFESIONAL©, Osolarmio | Nano Surface Protec.

Výškové mytí solárních panelů a skleněných ploch provádíme demiralizovanou vodou, fyzikálně zbavenou minerálů a nečistot, které jinak zanechávají na skle skvrny od vodního kamene a další šmouhy. Takovéto nečistoty se označují zkratkou TDS (Total Dissolved Solids - zcela rozpuštěné pevné látky) a jsou měřeny v jednotkách ppm (parts per million). Voda, která je považována za dokonale čistou, má hodnotu ppm nula.

Parní mytí solárních panelů

Výškové mytí a čištění solárních panelů používá demineralizovanou vodu pro čištění neb je to dokonale čistá voda má vynikající mycí schopnosti a sílu i bez nutnosti použití chemických mycích prostředků a zanechává skla, fotovoltaické panely a další povrchy čisté s úsporou času, úsilí a peněz. Navíc při použití Hiflo UNGER Pure Wather Systému se jedná o rychlou, bezpečnou a účinnou metodu jak čistit ve výškách.

Výškové mytí solárních panelů má za úkol povrch velmi důkladně vyčistit. Tohoto výsledku dosahujeme ekologicky šetrnými nano čističi Solar BIO Clean jenž jsou speciálně vytvořeny k čištění fotovoltaických panelů s 100% BIOLOGICKOU ODBOURATELNOSTÍ. Je bezpečný jak pro člověka tak i pro zvířata.  Dokonale odstraňuje a odmašťuje biologické nečistoty, minerální, rostlinná a živočišná maziva, oleje, konzervační oleje a těžce odstranitelné nečistoty. Solar Bio Clean  je vhodný jako čistič- odmašťovač  před aplikací nano nátěrů TiO2 nebo SiO2 na povrchy skla, keramiky, nerez oceli, hliníku atd. Je vhodný pro ruční i strojové mytí s minimální pěnivostí!

Zbytky čističe  je nutné povrch důkladně omýt čistou vodou! Před samotnou aplikací musí být absolutně SUCHÝ, bez prachu, mastnoty, vlhkosti, zbytků minerálních usazenin, vodní rzi, atd. Doporučujeme aplikovat při teplotě vzduchu a materiálu, nejlépe od +15 do 30°C. Vzhledem k široké škále povrchů, doporučujeme před vlastní aplikací provést TEST na slučitelnost povrchové úpravy.

Technologie mytí solárních panelů

Horkovodní mytí solárních panelů

Výškové mytí a čištění solárních panelů probíhá systémy PuraQleen a Unger Hiflo. Toto jsou technologicky nejpokročilejší  stroje a technologie. Tyto technologie fungují na principu iontové výměny – ve filtrační nádrži probíhá chemický proces, při kterém se voda zbavuje všech minerálů a vzniká tak čistá – demineralizovaná voda.

Čistá voda využívá vlastnosti spojené s nabitými ionty. Tím, že se pozitivní

a negativní náboje přitahují, demineralizovaná voda tekoucí po čištěném povrchu rozpouští i všechny přítomné substance v nečistotách a po dostatečném omývání zanechává povrch čistý, bez skvrn a šmouh.

V kombinaci s karbonovými a titanovými tyčemi dokáží systémy dopravit čistou vodu běžně až do výšky 20 m.  Díky této pokrokové technologii zvládneme vyčistit plochy oproti tradičním metodám velmi rychle. V případě silně znečištěného povrchu např. u mastných nečistot používáme pouze chemii opatřenou bezpečnostními listy a doporučenou prodejcem stroje.

Horkovodní čištění solárních panelů

Systémy PURAQLEEN a UNGER HIFLO, které máme k dispozici, umožňují čištění fotovoltaických panelů velmi kvalitně a ekonomicky.  Ekologickým způsobem je zbavíme všech běžných nečistot, a to i v méně dostupných místech. Speciální čištění fotovoltaických a solárních panelů je nutné, protože vítr a déšť odnesou jen část znečištění a na modulech se usadí další prach. To vytváří trvalou situaci znečištění  a samo očista bez péče vlastníka nemůže existovat.

Naše systémy umožňují provést ekologické čištění solárních systémů a přinést úspory energie. Znečišťující látky se hromadí v průběhu času ve vrstvách na FV modulech a mohou tak výrazně snížit očekávaný přínos. Naše čištění představuje nejjemnější, nejšetrnější způsob a umožňuje zachovat životnost a výkon FV modulů.

Horkovodní mytí fotovoltaických panelů

Systémy demiralizované vody fungují na principu iontové výměny – ve filtrační nádrži probíhá složitý proces, při kterém se voda zbavuje minerálů. Voda zbavená minerálů má několik vlastností, které z ní dělají "chemii 3. tisíciletí". Po vyschnutí nezanechává na ploše žádné stopy. Při mytí ploch má tendenci do sebe zpět minerály nasávat. Její mycí schopnosti jsou proto vysoké, zejména pro biologickou špínu (ptačince, mušince, apod..).

Horkovodní čištění fotovoltaických panelů

Impregnace  solárních a fotovoltaických panelů

Výškové čištění a mytí solárních a fotovoltaických panelů není posledním krokem, který naše firma pro naše stávající a nové zákazníky poskytuje. Pro dlouhodobé udržení vyčištěného povrchu solárních panelů naše firma zajištuje odbornou aplikaci speciálních nano impregnací značek ANKER či NANOSURFACEPROTEC.

Tím hlavním důvodem  je fakt a poznatek, že  klasické chrániče zabraňují průniku vody do skla, ale mohou také zablokovat póry a zadržet v nich vodu. Jsou mnohem méně odolné vůči znečištění, což umožňuje, aby voda opět vstoupila do pórů. Profesionální ochrana a impregnace metodou ANKER a  NANOSURFACEPROTEC – zabraňuje vlhkosti vstoupit do pórů fotovotlaického panelu na prvním místě a to díky velmi vysokému obsahu a koncentraci nano částic.

Nano impregnace solárních panelů

Název nanočástice byl odvozen od rozměru, který by tyto částice měly mít. Tedy řádově jednotky nanometru (nm). Ve skutečnosti se velikost většiny nanočástic pohybuje v desítkách  20 – 80 nm a jen výjimečně v jednotkách - více se vyskytují ve stovkách nm. (Tuhých látek. U vláken je tomu jinak.) Nanočástice s sebou nesou chemické a některé fyzikální vlastnosti výchozích surovin. Jsou-li připraveny desintegrací, pak si mnohdy zachovávají tvar krystalů (fraktálový princip), při získávání pomocí chemické přeměny mají většinou spíše tvar vloček.

Výškové impregnace, nano protekce a ochrany povrchů solárních panelů provádíme prostřednictvím různých metod. Metoda NANOSURFACEPROTEC pracuje na bázi hydrofobních nanočástic jenž  jsou mnohem menší než póry skla. Z tohoto důvodu a vzhledem k jejich nízké viskozitě  pronikají nanočástice hluboko do solárního skla a tvoří silnou chemickou vazbu na vnitřních stěnách pórů, a tak vytváří hydrofobní povrch, což ve svém důsledku odráží vodu a nečistoty.

Voda je tímto držena od vstupu do pórů, zatímco vodní pára vytvořené ve struktuře může ještě uniknout. Struktura povrchu zůstává prodyšná.

NANOSURFACEPROTEC vytváří  delší-trvalou ochranu a zpomaluje nepříznivé účinky životního prostředí, jako jsou: kyselý déšť, řasy, mechy, pyl, ptačí trus, koroze skla.

Nano impregnace fotovoltaických panelů

Druhou metodou je v rámci námi poskytovaných služeb použita technologie Solar Energy TiO2. Vodní nano-přípravek s vysokou fotokatalickou ochranu solárních panelů. Metoda Solar Energy je založena na principu a obsahu nanočástic TiO2. Vlastnosti přípravku vytvářejí ultra tenkou povrchovou ochranu krycích skel solárních panelů. Solar Energy byl vyvinutý pro účely ochránit povrch před vnějšími vlivy jako jsou např.: prachové částice, mastnota, voda, námraza, ptačí a hmyzí trus. Tím vytváří samočistí schopnost, který šetří čas a náklady na jeho běžnou údržbu a zvyšuje výkon cca 2-10%. Orientační životnost ochrany je cca 24 měsíců.

Metoda funguje především na principu tzv. Fotokatalýzy. Oxid titaničitý TiO2se vyznačuje obzvláště vysokou fotokatalickou aktivitou. K dosažení fotokatalýzy je zapotřebí světlo (UV paprsky) + částice kyslíku + vzdušná vlhkost + aktivní plocha ošetřena Solar Energy. TiO2má výjimečnou vlastnost absorbovat energii obsaženou ve slunečním záření a použít ji k cílenému odbourávání oxidů dusíku (NO2) a organicko-chemických škodlivých látek. Tím dochází k samočistícímu efektu ošetřených solárních článků = zvýšení výkonu.

Výškové mytí a čištění solárních panelů

Ceník profesionálních služeb

 • Základní výškové práce: od 400,- Kč /hod per pracovník*
 • Výškové čištění solárních panelů: od 20,- Kč per / m2
 • Impregnace solárních panelů: od 45,- Kč per / m2
 • Ostatní výškové práce a úkony: cena stanovena dle typu úkonu a dohody
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

TIP: Navštivte naši fotogalerii či videogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

V případě Vašeho zájmu o naše služby ve Vašem regionu, je zapotřebí nás kontaktovat poptávkou, telefonicky nebo e-mailem.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Výškový Servis®

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.