Mytí a čištění zámkové a venkovní dlažby

Mytí zámkové dlažby, tlakové mytí a čištění zámkové dlažby, horkovodní mytí a čištění zámkové dlažby, parní mytí a čištění zámkové dlažby, mytí a pískování zámkové dlažby, mytí a čištění vymývané dlažby, mytí a čištění betonové dlažby, mytí a čištění parkovišť, mytí a čištění náměstí, mytí a čištění venkovní dlažby, mytí a čištění chodníků, mytí a čištění teras, mytí a čištění vekovních schodišť, ekologicky šetrné mytí a čištění zámkové dlažby, renovace zámkové dlažby, hloubkové mytí a čištění zámkové dlažby, odstranění a odmytí mastnot z betonové či kamenné zámkové dlažby, odstranění a odmytí mechů a řas, odstranění a odmytí stavebních nečistot, odstranění a odmytí olejových skvrn a fleků včetně ochranné impregnace podlah a dlažeb jsme připraveni zajistit v rámci České republiky do 48-mi hodin.

Mytí zámkové dlažby

Potřebujete zajistit důkladné a hloubkové mytí čištění venkovních dlažeb a povrchů? Naše firma Výškový Servis® je připravena zajistit níže uvedené odborné práce:

 • mytí zámkových dlažeb
 • mytí betonových dlažeb
 • mytí kamenných dlažeb
 • mytí vymývaných dlažeb
 • mytí kamenných dlažeb
 • mytí brikových pásků
 • mytí zdí a plotů a vrat
 • mytí kamenných obkladů
 • čištění zámkových dlažeb
 • čištění betonových dlažeb
 • čištění kamenných dlažeb
 • čištění vymývaných dlažeb
 • čištění kamenných dlažeb
 • čištění brikových pásků
 • čištění zdí a plotů a vrat
 • čištění kamenných obkladů

Pokud hledáte mytí nebo čištění zámkové dlažby, čištění venkovní dlažby a čištění venkovních schodů či plotů u Vás doma, či ve Vašich prostorách či u Vás ve městě, naše firma Výškový Servis® bude pro Vás dobrou volbou.

Mytí a čištění zámkové dlažby Praha, mytí a čištění zámkové dlažby Mělník, mytí a čištění zámkové dlažby Česká lípa, čištění mytí a čištění zámkové dlažby Mladá Boleslav, mytí a čištění zámkové dlažby Liberec, mytí a čištění zámkové dlažby Ústí nad Labem, mytí a čištění zámkové dlažby Děčín, mytí a čištění zámkové dlažby Kladno, mytí a čištění zámkové dlažby Benešov, mytí a čištění zámkové dlažby Beroun a mytí a čištění zámkové dlažby Brno, mytí a čištění zámkové dlažby Plzeň a jiné služby jsme připraveni zajistit do 48-mi hodin ve Vašem regionu.

Tlakové mytí zámkové dlažby

Strojové mytí a čištění zámkové a venkovní dlažby, schodů, brikových obkladů, chodníků a teras je prováděno různými metodami dle typu výškových prací a různých typu povrchů. Naše metody se zakládají na kvalitních a prověřených ekologických mycích a profi nanotechnologických čistících prostředcích s použitím moderní a účinné čistící technologie několika prověřených a renomovaných značek.

Naše firma je držitelem certifikátů získaných na základě absolvování školení v oblastech výškových prací, profesionálního tlakového mytí a čištění povrchů, horkovodního mytí a čištění povrchů, parního mytí a čištění povrchů, odborného odmašťování povrchů, tryskání a renovace povrchů.

Mytí a čištění zámkové betonové dlažby a úvodní informace

Mytí a čištění zámkové a betonové dlažby je pro naši firmu díky naší technice a zkušenostem již dlouhodobě prováděnou službou. Nebudeme Vás zatěžovat povídáním o tom, jaké máme a zaměstnance atd. Hlavní náplní této sekce je seznámit a detailně informovat našeho zákazníka o tom, jak bude skutečně probíhat celkový průběh jednání a strojového čištění zámkové a betonové venkovní dlažby od A-Z včetně doplňkových služeb. Tím hlavním důvodem je fakt, že každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

Naše firma je plně pojištěna u České pojišťovny do výše krytí 5-ti miliónů korun případně způsobené škody. Každý pracovník je povinen vedení naší firmy nahlásit případně způsobenou škodu a následně budeme s Vámi za stranu vedení firmy řešit kompenzaci či pojistnou událost.

Čištění zámkové dlažby

Čištění a mytí zámkové, betonové dlažby a objednávka

Objednávka čištění a mytí zámkové dlažby a betonových dlažeb předchází začátku naší vzájemné spolupráce. Obecně čištění a mytí zámkové dlažby objednávejte v dostatečném předstihu, alespoň týden předem. Nejvhodnější forma objednávky mytí a čištění venkovní dlažby a komplexní zjištění informací je preferováno prostřednictvím e-mailové objednávky či telefonické specifikace. V případě Vašeho detailního výčtu informací je naše firma pro Vás obratem schopna připravit a vypracovat předběžnou cenovou nabídku či rozpočet. V případě telefonického kontaktu se samozřejmě budeme ptát na několikero pro nás podstatných informací:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Plocha a rozsah znečištění plochy
 3. Počet m2 / počet schodů
 4. Čas a preferovaný termín realizace
 5. Rozsah a specifikace čištění
 6. Typ povrchu ( dlažba, dřevo, beton aj.)
 7. Doplňkové služby – nano impregnace
 8. Specifikace povrchové úpravy
 Horkovodní čištění zámkové dlažby

Čištění a mytí zámkové, betonové dlažby a cenová nabídka

Horkovodní mytí zámkové dlažby

Osobní prohlídka prostor někdy má své opodstatnění a to především v případech větších prostor či specifičtější objednávky naše firma preferuje osobní prohlídku. Důvodem je důkladně zmonitorovat stav, ve které se prostor a dlažba nachází a domluvit se na odhadu počtu hodin, pracovníků a případných doplňkových službách. Následně je naše firma připravena vypracovat cenovou nabídku či rozpočet.

Mytí a čištění zámkové a betonové dlažby u Vašeho domu, kanceláře či ve Vašich prostorách či budovách, parkovištích a následná cenová nabídka vždy obsahuje důležité informace, ze kterých se celkový rozpočet skládá:

 1. Adresa a lokalita místa
 2. Počet pracovníků
 3. Počet hodin (vždy odhad)
 4. Cena kč / hod
 5. Cena kč /m2
 6. Doprava
 7. Speciální čističe či impregnace
 8. Doplňkové služby
 9. Předběžná konečná částka

 

 Parní mytí zámkové dlažby

Mytí a čištění zámkové dlažby, betonové a venkovní dlažby nebo venkovních schodišť a brikových obkladů ve Vašich prostorách může být úkon na jeden a leckdy i více dnů. Je velice důležité říci, že námi zaslaný a kalkulovaný předběžný počet hodin vychází z našich dlouholetých zkušeností a ve většině případů se nám daří avizované časové rozmezí dodržet. Jsou však výjimky, které je potřeba vzít v potaz a stává se, že naši pracovníci Vás během průběhu prací mají povinnosti upozornit na případný nárůst počtu hodin.

Cenová nabídka (hodinová / metrová sazba) vždy zahrnuje čistící a úklidové přípravky a technologie pro námi naceněné strojové čištění dlažeb za použití vlastní profesionální čisticí a úklidové techniky. Speciální čističe, impregnační přípravky jsou účtovány separátně za příplatek. Jejich použití je vždy ze strany našich pracovníků konzultováno s klientem před tím, než-li je budou případně použity.

Parní čištění zámkové dlažby

Mytí a čištění schodů, obkladů zámkové a betonové dlažby

Mytí a čištění zámkové, betonové dlažby a venkovních schodů či obkladů se řídí jednoduchými pravidly a postupy:

 1. Zmapování celkového prostoru a zpřesnění odhadu času a ceny.
 2. Odprášení dlažeb a dlažeb včetně zákoutí, spár, soklů aj.
 3. Odmaštění dlažeb, spár a schodů + parní čištění aj.
 4. Strojové čištění dlažeb včetně aplikace čistícího přípravku.
 5. Strojové vymytí dlažeb včetně neutralizace povrchu podlahy.
 6. Impregnace, nátěry, voskování, olejování dlažeb
 7. Finální kontrola a doladění detailů prováděných úkonů.
 8. Předání zakázky a vyúčtování se zákazníkem.

Profesionální mytí a čištění zámkové, betonové dlažby a venkovních schodů vyžaduje vybavení kvalitními čistícími koncentráty a profesionální čistící technikou. V jednoduchosti je krása a tak i naši pracovníci nemají víc než opravdu potřebují. Důležité je říci, že to málo co potřebují musí a je kvalitní a funkční pomůcka či technika.

 1. Vodní vysavač na suché a mokré vysávání včetně extrakčního-mokrého čištěním povrchů.
 2. Průmyslový vysavač na hrubé odprášení a vysávání stavebních nečistot.
 3. Kartáčovací rotační stroj na hrubý vymytí povrchu a spár
 4. Kotoučový stroj na hloubkové čištění podlah a schodů
 5. Profesionální tlakový čistící stroj a systém
 6. Horkovodní parní čistící stroj a systém
 7. Horkovodní agregát pro vysokotlaký ohřev vody
 8. Elektrocentrálu a záložní zdroj
 9. Přípravky na čištění – desinfekci – impregnaci - voskování

Pískování zámkové dlažby

Zámkové betonové dlažby a praktické informace

Zámková dlažba je betonová dlažba z kvalitní směsi, skládající se z jednotlivých kamenů, které se vyznačují tzv. tvarovými zámky. Ty kromě snadnější pokládky především zamezují posunu v horizontální rovině, čímž plochu celkově zpevňují. Zámková dlažba je tak i díky ideálnímu složení betonu a použití nejmodernější technologie při výrobě vhodná pro venkovní a velmi zatěžované plochy. Vysoká pevnost, nízká obrusnost a mrazuvzdornost zaručuje odolnost i proti extrémním výkyvům počasí. V neposlední řadě je nespornou výhodou její rozebiratelnost.

Zámková dlažba patří k nejsnáze udržovatelným povrchům. Velmi dobře odolává působení povětrnostních vlivů, jako jsou výkyvy teplot a všechny druhy srážek. Je pevná, velmi dobře drží tvar i při relativně vysokém zatížení a i samotný povrch se obvykle dobře udržuje. Ideální a velmi snadná údržba probíhá v případě, že je povrchu naimpregnovaný. Takto ošetřený povrch do sebe neabsorbuje žádné nečistoty. Speciální nano impregnace lze použít jako ochranu pro venkovní dlažby před vlivem mrazu, slunce, provozních kapalin aut či nejrůznějších emisí lze povrch a celkovou strukturu betonové dlažby takto velmi účinně chránit.

Impregnace zámkové dlažby tak zajišťuje například chodníku či příjezdové cestě delší životnost, stálobarevnost povrchu a jeho vyšší odolnost vůči uniklým olejům, palivům nebo solícím či sypacím směsím. Nátěr také dokáže zpomalit chemické stárnutí betonu uvnitř a dokonce eliminuje často viděné prorůstání spár. Aplikací tohoto nátěru také zabráníte vzniku skvrn a zajistíte si i snazší čištění.

Mytí vymývané dlažby

Venkovní betonové dlažby a praktické informace

Plošná dlažba je jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších druhů dlažeb. Vyrábí se ve čtvercovém či obdélníkovém tvaru a je určena především pro pěší komunikace, jako jsou nejrůznější chodníky, pěší zóny, nástupiště, restaurační zahrádky a parky, ale i terasy, okolí bazénů a dokonce i cyklistické stezky či ploché střechy staveb. Vyniká vysokou pevností, mrazuvzdorností, odolností proti působení vody, dlouhou životností a snadnou pokládkou i opravitelností. Plošná dlažba umožňuje velké množství vzorových skladeb a použití barevných variant. I zde je možnost výběru z mnoha druhů plochých či reliéfovaných různobarevných dlaždic.

Betonové palisády se používají jako efektní estetický prvek především na zahradách. Plní ale také praktickou funkci. Jejich pomocí lze překonat výškové rozdíly, a to buď vytvářením stupňů teras, anebo stavbou opěrných zídek. Palisády však lze použít i k zakončení dlážděných ploch místo klasických obrubníků, a lze z nich dokonce vybudovat i netradičně elegantní schodiště.

Vymývaná dlažba se vyznačuje povrchem, tvořeným drceným kamenivem nebo ušlechtilým říčním kamenivem. Nejčastěji se používá dunajský říční kámen, domácí či zahraniční žulová drť, případně také zahraniční vápencová drť. Jednou z největších deviz vymývané dlažby tak je efektní struktura s možností volby mnoha barevných odstínů. Svými vlastnostmi se hodí jak na dláždění chodníků okolo rodinných domů, na zahradu, terasu, balkon, či příjezdovou cestu ke garáži, tak i na veřejná prostranství větších rozměrů, jako jsou náměstí, parky či chodníky okolo činžovních domů a sportovišť.

Čištění vymývané dlažby

Ražený dekorativní beton nabízí kombinaci estetických a praktických výhod venkovních dlažeb - dokonalý chemicko-technologický systém dláždění monolitickým betonem s dekorativní barevnou a reliéfní úpravou povrch tiskem do betonu.

Reliéfy matric kamenných dlažeb čerpají inspiraci v tradičních dlažebních materiálech, takže povrch zpevněné plochy vypadá jako mozaika z přírodního pískovce, břidlice nebo cihel, jako velké skládané kameny nebo třeba dřevěná desková podlaha.

Mytí betonové dlažby

Mytí kamenné a betonové dlažby a metodický postup

Čištění a mytí zámkové a betonové či kamenné dlažby se dělí a metodicky rozlišuje na různé úrovně dle stavu povrchu. Každý povrch je specifický a je zapotřebí ho nejdříve zanalyzovat a navrhnout vhodnou metodu a rozsah čištění a případné doporučení ochranné impregnace.

Metody profesionálního mytí a čištění zámkových a betonových dlažeb a schodů:

 1. Vysokotlakové horkovodní a parní profesionální čištění metodou | OERTZEN
 2. Vysokotlakové horkovodní mytí venkovních dlažeb metodou | KRANZLE
 3. Nanotechnologické čištění zámkových a betonových dlažeb metodou | ANKER
 4. Impregnace a hydrofobní ochrana zámkové a betonové venkovní dlažby

Čištění betonové dlažby

Vysokotlaké čištění zámkové a kamenné dlažby a schodů

Mytí a hloubkové čištění zámkových a venkovních dlažeb je cestou to nejúčinnějšího čištění, odmašťování povrchů a venkovních dlažeb. Tlakové čištění, vysokotlaké čištění nebo tryskání vodou je mix různých postupů a metod. Tlakové čištění je činnost, při které dochází k čištění různých povrchů a materiálů využíváním proudu vody pod vysokým tlakem, s velikou kinetickou energií.

Tlakové čištění horkou vodou umožňuje díky této síle proudu vody směřované k čištěnému povrchu je možné odstranit například:

 • atmosférické nečistoty (prachové částice, smog, saze)
 • organické nečistoty (řasy, plísně, mechy a pod.)
 • graffiti, barvy, laky a mořidla
 • mastnotu a olejové skvrny
 • cementový povlak, rez i solné výkvěty
 • pogumování betonových, asfaltových a antiskidových povrchů
 • žvýkačky

Tlakové mytí horou vodou a jeho hlavní princip vysokotlakého čištění je založen na mechanickém odtržení špíny z povrchu, aplikací vody o veliké kinetické energii. Ta je dána její rychlostí, tedy tlakem a hmotností, tedy průtokem. Na rozdíl od klasického vodního čištění, při kterém je kinetická energie vyráběna velkým množstvím vody, je zde její spotřeba kvůli vysokému tlaku až o 75% nižší, při mnohonásobném čistícím efektu.

Mytí zámkové či kamenné dlažby je ekologicky šetrnou formou čištění pomocí různé síly tlaku vody a teploty vody vysokotlakého přístroje a sestavy. Díky této technologii je možné odstranit prach, barvu, bláto ze zdí, kovů, cest, chodníku, olejové skvrny z podlah, různorodou špínu z dopravných prostředků, odstranění graffiti z budov, mytí materiálů od starých nátěrů a popisů a jejich přípravu pro další úpravu nebo renovaci.

Mytí parkovišť

Metoda vysokotlakého mytí zámkové a betonové dlažby a kamene Mosmatic Professional™ | OERTZEN je profesionální a vysoce účinná metoda ekologického čištění povrchů. Tato metoda je založena principu vysokotlakého plošného čištění povrchů prostřednictvím vody s pracovní sílou od 60-ti až do 500-ti barů a teplotou vody 120 stupňů.

Metodou Mosmatic Professional™ jsme schopni vyčistit níže uvedené povrchy:

 • Venkovní podlahy
 • Ražený beton
 • Lícové pásky (brick)
 • Skládané dlažby
 • Schody a schodiště
 • Terasy
 • Okrasné kameny
 • Altánové sezení
 • Bazénové obklady
 • Venkovní dlažby
 • Porfýr
 • Kamenné chodníky 
 • Zámkové dlažby
 • Garážové vjezdy
 • Obrubníky
 • Venkovní balustrády
 • Grilovací sezení
 • Parkovací stání

Čištění parkovišť

Tato metoda pracuje s velmi vysokým tlakem horké vody a páry prostřednictvím rotačních trysek, které v těsné a konstantní vzdálenosti od čištěného povrchu díky tlaku vodě dokáží udělat v okamžiku v podstatě zázraky. Celý proces hloubkového čištění se odehrává pod hlavním krytem hlavice, která jednoznačně zamezí rozstřiku nečistot a vody s to především díky okamžitému odsávání do velkoobjemového zásobníku.

Metoda Mosmatic Professional™ vyžaduje k realizaci pouze přívod vody a elektřiny 380V. V případě potřeby je zdroj elektřiny 380V zajištěn prostřednictvím externí elektrocentrály.

Mytí zámkové dlažby a nanotechnologické čištění dlažby

Mytí a čištění zámkové a betonové dlažby nanotechnologickými profi přípravky z řady NANOPROFESIONAL je revoluční technologií. Hlavním principem nano čištění a povrchové ochrany podlah a dlažeb a materiálů, na kterém se zakládá námi aplikovaná patentovaná metoda čištění a povrchové ochrany materiálů NANOPROFESIONAL© je důkladné odstranění všech vodou nerozpustných a hluboko usazených nečistot, skvrn a fleků v různých materiálech prostřednictvím aktivních nanočástic v rozpětí velikostí 1 nanometr (10-9) až 100 nanometrů s následnou aplikací transparentní proti přilnavé povrchové úpravy pomocí snížení povrchového napětí.

Nanotechnologie jako výzkumné odvětví přírodních věd zabývají se změnou hmoty v rozsahu nanometrů nám dosažení tohoto cíle jednoznačně umožnuje. Tato technologie je tou nejúčinnější, jelikož pracuje s nejmenšími částečkami hmoty. Nanometr je jedna milióntina z milimetru (pro představu: na špičku lidského vlasu se vejde cca 7 000 nanočástic). Slovo NANOS pochází z řečtiny a znamená „TRPASLÍK".

Mytí náměstí

Tato metoda umožnuje doposud nejprogresivnější, nejrychlejší a nejefektivnější způsob povrchového čištění do hloubky povrchů, okamžité odstranění nečistot, mastnoty, rzi, vodního kamene s následnou povrchovou dlouhodobou transparentní ochranou různých materiálů.

Čištění náměstí 

Mytí a nano čištění zámkové a betonové dlažby s následnou povrchovou úpravou metodou NANOPROFESIONAL© je ekologicky šetrné a životnímu prostředí nezávadné. Nano čistící roztoky a činidla včetně impregnačních roztoků ve spojením s molekulou vody se okamžitě z neutralizují a vznikne následně čirá tekutina s hodnotou PH 5 bez zatěžujících dopadů na životní prostředí.

Mytí a čištění zámkové a kamenné dlažby metodou NANOPROFESIONAL© díky extrémnímu prodloužení čistících intervalů a zkrácení doby čištění materiálů jednoznačně dosahuje vysoké efektivity v rámci následného běžného úklidu a taktéž úsporu na běžných čisticích prostředcích (úspora čistícího personálu, úspora času a nákladů na čištění). Po provedení nano vyčištění a následné povrchové nano úpravy, následně stačí k běžné údržbě čistá voda s trochou ekologicky šetrného nano elektrolytického roztoku, který pomáhá udržovat dlouhodobou nano ochranu povrchu.

Mytí venkovní dlažby

Impregnace zámkové a betonové venkovní dlažby

Impregnace a ochranu vyčištěných zámkových a betonových venkovních dlažeb provádíme metodou tzv. hydrofobizace. Její hlavní předností je zamezit znečištění především porézních a nasákavých povrchů, které vzniká tak, že se organické nečistoty, či kapaliny na bázi oleje či mastnoty usazují v pórech materiálů. Díky nanotechnologickým hydrofobizační prostředkům z řady NANOPROFESIONAL©, je možné materiály ošetřit tak, aby se nečistoty do pórů vůbec nedostaly.

Hydrofobizace zámkových a betonových venkovních dlažeb je vhodná pro ochranu všech porézních silikátových podkladů (omítka, plynosilikát, beton, pískovec, cihly, pálená střešní krytina apod.) před povětrnostními vlivy, zachovává paropropustnost, zvyšuje životnost, vytváří samočistitelný, vodoodpudivý povrch, zabraňuje růstu plísní a mechů.

Nano impregnací a hydrofobizací zámkových a betonových venkovních dlažeb nazýváme takovou změnu fyzikálně-chemických vlastností ošetřovaného materiálu, která na rozhraní pevné látky a plynného prostředí podstatně zvyšuje tzv. smáčecí úhel pro vodu:

Čištění venkovní dlažby

Nano impregnace zámkových a betonových venkovních dlažeb metodou NANOENERGY© s hydrofobním a nepřilnavým efektem okamžitě reaguje a přilne dokonale k povrchu. Impregnace má super hydrofobní vlastnosti, odpuzuje nečistoty a zamezuje jejich přilnutí do struktury materiálu. Tím velmi zjednodušuje běžné čištění materiálů a významně prodlužuje jejich životnost a vylepšuje optický vzhled.

Ukázka vizualizace technického procesu metody hydrofobizace NANOENERGY©

Mytí a čištění chodníků

Impregnace zámkových a betonových venkovních dlažeb metodami NANOENERGY© nebo NANOPROFESIONAL© dochází ke spojení nanočástic s podkladem je vytvořen absolutně spolehlivý ochranný mechanismus pro povrch. Nano formátovaný povrch zůstává ovšem paropropustný – má možnost „dýchat". To nám umožňuje vytvořit díky nanotechnologii hydrofobní, olejofóbní a acidofobní úpravu povrchu.

Mytí a čištění teras

Samočistící impregnace povrchů, fasád, střech, zdí a kamene

Impregnace povrchů se samočistícím efektem provádí naše firma na základě odborné způsobilosti a aplikační certifikace prostřednictvím multifunkční suspenze FN NANO® s fotokatalytickým efektem. Povrchy zdí a střech mohou velmi snadno a za přijatelnou cenu získat samočistící schopnost, která je udrží dlouhodobě čisté s životností kolem 10-ti let.

fn-nano

** Pro zoobrazení technických informací ohledně multifunkční technologie FN NANO - klikněte na textové pole.

Takto profesionálně ošetřený povrch netrpí uplýváním sazí ani prachových částic či tvorbou pavučin a takto ošetřené povrchy neporůstají zelenou řasou a návazně pak ani lišejníky a mechy. K dosažení uvedeného stačí profesionální aplikace ochranných impregnačních multifunkčních nátěrů suspenzemi FN NANO® s fotokatalytickým efektem.

Impregnační suspenze FN NANO® jsou v plném slova smyslu nanotechnologií budoucnosti. Mezi nanotechnologické produkty můžeme počítat i nátěrové hmoty, jejichž mikroskopická struktura a složení jsou založeny uplatnění nových poznatků z oblasti mikrosvěta. Tyto produkty využívají specifických vlastností nanočástic nebo nanovláken pro výrazné zvýšení kvalitativních parametrů, nebo

dosažení zcela nových vlastností (mimořádná odolnost proti otěru, minimální odraz radarového signálu, snížená prostupnost elektromagnetického záření, vysoká tepelněizolační schopnost, samočistící povrchy, čištění vzduchu a vody a další).

Vizualizace schéma fotokatalýzy | FN NANO®

schéma fotokatalýzy

FN NANO® jsou svým složením vodné suspenze fotoaktivního oxidu titaničitého ve směsi anorganických pojiv. Nanesený nátěr po zaschnutí vytvoří na povrchu vysoce porózní tenkou vrstvu o síle 0,005 - 0,05 mm. Patentovaná kompozice FN NANO® vytváří takovou strukturu a morfologii vrstvy, v níž je maximálně zachována foto aktivita nanočástic TiO2. 1m2 plochy pokryté suspenzí FN NANO® tak vytváří 500 m2 fotoaktivní plochy nanočástic TiO2, na níž může probíhat fotokatalytický́ proces. To zajišťuje povrchům ošetřeným FN NANO® mimořádnou fotokatalytickou účinnost a samočistící schopnost s 10-ti letou životností ochrany ošetřených svislých a šikmých povrchů fasád, střech a zdiva.

Vizualizace reakční schopnosti fotokatalýzy | FN NANO®

schopnosti fotokatalýzy

Ideálním podkladem pro samočistící fotokatalytické impregnace a ochranné suspenze FN NANO® je beton, silikátové omítky a barvy, kámen (zejména vápenec, mramor, opuka, pískovec), neglazovaná keramika (obklady, cihly, střešní tašky). Aplikovat lze i na akrylátové omítky a barvy. Nanášení vyžaduje speciální air-less technologii a aparaturu, provádí se stříkáním (pistole HVLP) v kombinaci s profi aplikačním válečkem. Aplikaci je vhodné realizovat prostřednictvím certifikované odborně prováděcí firmy.

Impregnace fasád, střech, zdiva, cihel prostřednictvím fotokatalytické suspenze FN NANO® provádíme jako samočistící ochranu povrchů v níže uvedených oblastech s 10-ti letou garancí impregnace:

 • dlouhodobé zachování čistého povrchu stěn, střech a stavebních konstrukcí
 • pro zamezení tvorby usazenin na povrchu ošetřeném suspenzemi FN NANO®
 • ochrana proti uplývání a redukce výskytu sazí, prachových částic, mikro kapének tuku, mastnot aj.
 • omezení výskytu a tvorby mechů a řas, kdy fotokatalytický́ efekt zabraňuje na těchto plochách růstu plísní, řas, lišejníků a mechů
 • anti-graffiti ochrana plochy, na nichž je nanesena silnější vrstva suspenze FN NANO® (0,1 –0,2 mm), vykazují díky vlastnostem silný́ antigraffiti efekt

Referenční aplikace fotokatalytických impregnací | FN NANO®

aplikace fotokatalytických impregnací

aplikace fotokatalytických impregnací

aplikace fotokatalytických impregnací

Ceník profesionálních služeb

 • od 200,- Kč bez DPH per m2 | tryskání dlažeb a povrchů
 • od 150,- Kč bez DPH per m2 | renovace a čištění dlažeb a povrchů
 • od 125,- Kč bez DPH per m2 | tlakové horkovodní čištění dlažeb
 • od 125,- Kč bez DPH per m2 | parní tlakové čištění dlažeb
 • od 125,- Kč bez DPH per m2 | nano technologické čištění podlah
 • od 65,- Kč bez DPH per m2 | vysokotlaké čištění a mytí dlažeb
 • od 55,- Kč bez DPH per m2 | základní impregnace dlažeb a povrchů
 • od 95,- Kč bez DPH per m2 | nano impregnace dlažeb a povrchů
 • od 300,- Kč za dopravu po Praze a regionálních pobočkách + 7,- Kč za každý další KM mimo Prahu | regionální pobočky.
 • Jednotkové ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH činní 15% pro domácnosti nebo 21% pro firmy.
 • Jednotkové ceny jsou vždy pro Slovenskou republiku přepočítány dle aktuálního kurzu měny Euro.

TIP: Navštivte naši fotogalerii či videogalerii a prohlédněte si ukázky našich realizací.

Naše firma zajišťuje realizaci zakázek v rámci celé České republiky a Slovenské republiky. Přesná cenová kalkulace včetně dopravného je vždy řešena individuálně.

V případě Vašeho zájmu o naše služby ve Vašem regionu, je zapotřebí nás kontaktovat poptávkou, telefonicky nebo e-mailem.

Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Vedení firmy Výškový Servis®

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.