Dopřejte svému domu zimní kabát

Každý zahrádkář ví, že před příchodem zimy je potřeba zazimovat zahrádku, zrýt záhony a sklidit poslední plodiny. Stejně důležité je ale postarat se před příchodem sněhu a mrazů i o svůj dům. A to hlavně o fasádu, která v tomto období nadměrně trpí.

Pokud máme dům, měli bychom mu na podzim věnovat zvýšenou pozornost. A pokud to nezvládneme sami, můžeme si na pomoc přizvat odborníky z firmy Výškový Servis®, pro které jsou řemeslnické práce ve výškách denním chlebem. Co je vlastně třeba udělat? Především je to údržba fasád a vše, co k tomu patří. Možná jste to až dosud neřešili, ale jak fasáda stárne a působí na ni vlivy počasí, může začít praskat, tvoří se pukliny, v nich se usazuje voda a ta v zimě zamrzá. O tom, co se děje pak, snad ani není třeba mluvit.

Ušetřete

Pokud se chcete vyhnout nadměrným nákladům na jaře, kdy bude potřeba celou fasádu kompletně předělat, připravte se na rizikové období včas. Ušetříte si tím nejen peníze, ale hlavně nervy. Důležité jsou zejména kvalitní nátěry fasád, které zabrání opadávání omítky a budete dál klidně spát s vědomím, že nová fasáda zimu vydrží. A využít můžete i některý ze speciálních nátěrů, na výběr jich jsou mraky (oblíbené jsou například antigraffiti nátěry, které vandalům zabrání sprejování na fasádu).

Chraňte omítku

Jakmile se začne loupat omítka, je zle. Ale ne vždy je na vině jen počasí nebo stáří domu. Mohou za to i drobní škůdci – a to třeba ptáci, které jindy obdivujeme a jsme nadšení, že se nám uhnízdili pod střechou. Jenže i ti ničí fasády. A proto když mláďata odrostou a blíží se zima, je vhodné objednat si odstranění ptačích hnízd. Během zimy by totiž mohla nadělat více škody než užitku. A to jistě nejsou všechna rizika, která mohou poškodit domy. Je proto na majitelích, aby zvážili všechny faktory a zakročili ještě před zimou – pak už by totiž mohlo být pozdě.

 

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.