Jaro se blíží – nezapomeňte na svou fasádu

Jen málokdo si v zimě troufá na opravu nebo údržbu fasády – a není se čemu divit. Jakmile přijde mráz, všechna dosavadní práce by byla zmařena. Ale než se nadějeme, bude tady jaro, což je ten správný čas na čištění, opravy a renovace fasád. A to můžeme promýšlet už několik měsíců dopředu.

Každá hospodyňka moc dobře ví, že po zimě jsou všechna okna úplně špinavá. Nejde jen o to, že je dům u silnice a práší se na něj, ale vše je plné fleků a špíny od deště se sněhem, který padá, i od samotného sněhu, který má ve městech do sněhobílého hodně daleko. A úplně podobně jsou po zimních měsících znečištěné i fasády, i když to na nich není tak zřetelné. Stačí ale, abyste se pokusili kousek jen tak lehce omýt, a zjistíte, kolik je tam špíny. A tu tam přece nechcete nechávat, že?

Pomoc horolezců

Na rozdíl od mytí oken zde můžete shledávat jeden docela zásadní rozdíl – fasády mívají obvykle deset i více metrů na výšku a velkou plochu. Běžný jedinec si s nimi neporadí ani s pomocí žebříku – nemluvě o tom, že tím riskujete zdraví. Proto je vhodné povolat si na čištění fasád profesionály, pro které je šplhání po kolmých stěnách hračkou, údržba je pro ně snadná a umějí poradit a pomoci se vším, co se práce ve výškách týče. Takoví jsou třeba pracovníci z Výškového servisu CZ, kteří jsou každé jaro zavaleni žádostmi o rekonstrukce, údržbu a pomoc s prací ve výškách, kam si běžní lidé netroufají vylézt.

Na celý rok hotovo

Taková jarní údržba fasády, ale třeba i střechy nebo jiné části domu, má jednu velkou výhodu – obvykle pak finální dílo vydrží dokonalé po celý následující rok nebo ještě mnohem déle. I když je čištění vhodné provádět pravidelně, nikdo vás nenutí dělat ho každý rok. Ale alespoň jednou své fasádě přece můžete dopřát takovou péči, jakou si zaslouží – a ona se vám pak odmění svou krásou, jíž se bude skvít na všechny strany.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.