Střecha je základem domu. Vyplatí se o ni starat

Stejně jako pravděpodobně neexistuje dům bez oken, neexistuje ani dům bez střechy. Ta je samozřejmě nezbytnou součástí všech objektů, a ačkoliv si to mnoho lidí nepřipouští, ani ta se neobejde bez kvalitní péče. A to ať už se jedná o střechu z jakéhokoliv materiálu – tedy z tašek, lepenky, nebo z kombinace různých moderních prvků. Kvalitní čištění a impregnace střech by tak měla být základem péče o každý dům. V tomto ohledu totiž střecha může výrazně trpět, a to tím, že se na taškách usazují nečistoty, které dále sklouzávají do samotných okapů, které ucpávají. Stejně tak ale může trpět tím, že se objeví i nepříjemný mech, který celou střechu pokrývá.

 

Základem je dokonalé vyčištění

Základem péče o střechu by tedy mělo být v první řadě kvalitní čištění. Ideální je kombinace tlaku vody, a kvalitních přípravků, které dokážou případné nečistoty hravě odstranit. I to je důležité, a to hlavně proto, aby mohl být realizován také následný krok, kterým je samotná impregnace střech. Ta se totiž musí provádět na dokonale čistou střechu, jelikož jedině tak bude mít ty nejlepší vlastnosti. A důvody tohoto kroku jsou jasné. Impregnace totiž nejenom zamezí ulpívání nečistot, ale způsobí také to, že voda bude mnohem lépe stékat, a nedostane se do případných mikroskopických spár. Tam může vlivem mrazu postupně nabývat na objemu, a způsobí případné praskání. To samozřejmě vede k poškození střechy, a k případnému poškození dalšího majetku, kdy se voda dostane do interiéru.

Rozhodně není dobré situaci podceňovat

A ačkoliv si to mnoho lidí nepřipouští, tento problém je poměrně rozšířený. Pokud tedy i vám záleží na kvalitě vaší střech, ale i na vašem majetku, je třeba se obrátit na odborníka, který čištění a impregnace střech provádí. Lze samozřejmě vše realizovat i svépomocí, ale v tomto ohledu to může být vzhledem k vybavení složité, a vzhledem k práci ve výškách také poměrně nebezpečné.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.