Čištění a ochrana fasád Praha a Česká republika

Čištění a mytí fasád a jejich následná ochrana prostřednictvím Nanotechnologie FN® povrchů, to je trvale čistá fasáda a nízké náklady na údržbu. Kdo by si nepřál mít u svého domu stále čistou, krásnou fasádu. Splnění tohoto přání bylo až dosud, zejména ve velkých městech a průmyslových oblastech, obtížně splnitelné. Fasády domů v těchto lokalitách začnou prakticky okamžitě tmavnout v důsledku usazování atmosférické špíny.

Čištění fasád

Čištění a mytí fasád u zčernalých a zezelenalých zateplených fasády celou situaci ještě komplikují, jelikož v mnoha případech následně po vyčištění fasády nedochází k okamžité ochraně povrchu vyčištěné fasády a tak se jejich povrch díky izolaci vrstvy orosuje a vytváří ideální podmínky pro růst zelené a černé řasy a plísní, které erodují fasádu a lepí se na ně špína v mnohem rychlejším časové úseku než-li tomu bylo dříve.

Impregnace fasád po čištění fasád v běžně nabízených variantách tzv. hydrofobizace zcela moc nepomáhají a to ani speciální fasádní stěrky, chemie nebo barvy s vodoodpudivou úpravou, které do jisté míry a po omezenou dobu zpomalí usazování nečistot. Na světlých fasádách je usazování špíny zřetelně viditelné již po dvou až třech letech. Pokud vám tedy není jedno, jak Váš dům vypadá, musíte v oblastech jako je např. Ostravsko, Severní Čechy, Praha, Brno a v místech se silným automobilovým provozem, fasádu pravidelně čistit a následně natřít ochranným nátěrem průměrně v tříletém intervalu. Náklady na údržbu čisté fasády domu vyjdou pak v desetiletém horizontu na 600 – 800 Kč na metr čtvereční.

mytí fasád

Čištění fasád a jejich následná ochrana a impregnace fasád nabízí v současné době již „NEJÚČINNĚJŠÍ TECHNOLOGIE“ a díky vývoji v oblasti nanotechnologií přináší možnost trvale čisté fasády, která netmavne, neporůstá řasou a plísněmi a nemusí se proto pravidelně čistit. Jde o samočistící technologii funkčních nátěrů FN® , které vyvinula a vyrábí českou společností Advanced Materials-JTJ s.r.o.. Povrchová vrstva vytvořená tímto nátěrem je mnohokrát účinnější, než jiné produkty na trhu, které deklarují obdobný efekt. Fasáda je dlouhodobě chráněna před usazováním atmosférické špíny, řas a plísní, s garancí minimálně 10 let.

Impregnace fasád a samočistící 10-ti letá ochrana fasád patentním systémem FN® technologie navíc zcela zamezuje degradaci fasády v důsledku ultrafialového záření a společně se samočistícím efektem prodlužuje její životnost. Nátěr vytvoří na povrchu fasády tenkou ochrannou vrstvu s vysokým obsahem nanokrystalů polovodiče - oxidu titaničitého (TiO2). Nanokrystaly přeměňují energii ultrafialové složky denního světla na mimořádně silný čistící efekt založený na oxidaci molekul organických látek. Molekuly lepivých organických látek, např. exhalace nebo kouř, které dopadnou na FN povrch, jsou oxidací rozloženy až na molekuly oxidu uhličitého a vody. Anorganické zbytky prachu jsou pak z povrchu fasády snadno odstraněny působením větru a deště.

Impregnace fasád

Čištění a mytí fasád jednou za 3-5let je již tedy minulostí a výsledek takového ochrany je jediné „VÝRAZNĚ NIŽŠÍ NÁKLADY“. Náklady na vytvoření samočistícího ochranného FN® povrchu fasády činí běžně 350,-Kč – 450,-Kč na jeden metr čtvereční dle typu fasádního povrchu. To pro majitelé domů znamená významnou úsporu nákladů údržby čistého vzhledu fasády a navíc prodloužení její životnosti. FN systém poskytuje na plnou samočistící funkci FN® povrchu garanci 10 let. Firmy certifikované výrobcem, tak mohou nabízet svým zákazníkům program „Trvale čistá fasáda“, přičemž garantují trvale čistý vzhled fasády po dobu 10 let od aplikace nátěru, bez nároku na úhradu případných prací, které by bylo v tomto období bylo nutno uskutečnit pro zajištění čistého vzhledu fasády. Taková garance ani program nejsou poskytovány žádným jiným výrobcem.

impregnace fasád

Čištění a mytí fasád

čištění povrchu fasády

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.