Čištění fasád a samočistící impregnace a ochrana fasád

Klient: SVJ Villa Bianca, Pod kaštany Praha 6

Výškové čištění fasád párou je metoda čištění za pomoci parního čističe nebo stroje. Pára je vytvořena z vody za pomoci tlaku a teploty. Parní čistič vytvoří horkou vodu a pod silným tlakem žene molekuly vody potrubním systémem ven ze stroje speciální úzkou tryskou. Objem vody, která je umístěna v nádobě parního čističe, se při jejím odpařování zvětšuje 1700 krát. Čištění párou patří mezi neúčinnější ekologické metody vůbec. Není třeba používat žádné chemické, čistící a odmašťovací přípravky. Pára z čističe dokáže proniknout do nejmenších nerovností a skulinek čištěného povrchu, a za vysoké teploty uvolní a odstraní mastnotu, oleje, vosk a další silné nečistoty.

Parní mytí fasád provádíme metodou Mosmatic, Idromatic, Kranzle, Oertzena. Díky masivnímu zateplování fasád, začíná masivní růst mikroorganismů, bez ohledu na to, jaký materiál byl k zateplení použit. Nejčastěji jsou pak postiženy fasády orientované k severu, a to zejména proto, že na tyto fasády působí několik nepříznivých vlivů, které k růstu řas a plísní přispívají.

Výškové čištění fasád párou

Životnost a trvanlivost vyčištěných a povrchově impregnovaných fasád a omítek je díky zušlechtění povrchu nanotechnologií mnohem delší. Je vytvořena ochrana proti poškození nečistotami, vodou, UV-zářením až po ochranu proti chemikáliím.

K dosažení uvedeného stačí profesionální aplikace ochranných impregnačních multifunkčních nátěrů suspenzemi FN NANO s fotokatalytickým efektem.

Impregnační suspenze FN NANO jsou v plném slova smyslu nanotechnologií budoucnosti.

FN NANO vytváří takovou strukturu a morfologii vrstvy, v níž je maximálně zachována foto aktivita nanočástic TiO2. 1m2 plochy pokryté suspenzí FN NANO tak vytváří 500 m2 fotoaktivní plochy nanočástic TiO2, na níž může probíhat fotokatalytický́ proces. To zajišťuje povrchům ošetřeným FN NANO mimořádnou fotokatalytickou účinnost a samočistící schopnost s 10-ti letou životností ochrany ošetřených svislých a šikmých povrchů fasád, střech a zdiva.

Parní mytí fasád

Impregnace fasád, prostřednictvím fotokatalytické suspenze FN NANO provádíme jako samočistící ochranu povrchů v níže uvedených oblastech s 10-ti letou garancí impregnace:

  • dlouhodobé zachování čistého povrchu stěn, střech a stavebních konstrukcí
  • pro zamezení tvorby usazenin na povrchu ošetřeném suspenzemi FN NANO
  • ochrana proti uplývání a redukce výskytu sazí, prachových částic, mikro kapének tuku, mastnot aj.
  • omezení výskytu a tvorby mechů a řas, kdy fotokatalytický́ efekt zabraňuje na těchto plochách růstu plísní, řas, lišejníků a mechů

Výškové čištění a mytí fasád horolezeckou nebo lanovou technikou:

  • Cenově výhodnější vs. klasické práce z plošiny
  • Řešení pro těžko a vysoko nedostupná místa
  • Úspora za pronájem lešení, plošiny atd.
  • Odpadá povinnost dopravních  omezení
  • Rychlost a flexibilita provedení úkonů
  • Různá variabilita úkonů, řemesel a činností

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.